GÖRÜŞMELER HAKKINDA

by admin

– Görüşmeler 45 dakikadır, görüşmenize vaktinde gelmeniz gerekir, geç kaldığınızda sizin zamanınızdan gider.

– Görüşmeler cep telefonları kapatılır, ses ve görüntü kaydı alınması kesinlikle yasaktır.

– Psikolog sizin bilginiz ve izniniz olmadan, ailenizle ya da arkadaşlarınızla görüşmez ve bu kişilerden gelen görüşme taleplerini de karşılamaz. Ancak kendinize veya bir başkasına zarar vermeyi planladığınızda terapist ailenizle ya da arkadaşlarınızla görüşebilir.

– Çocuk / Genç danışanlarda ilk görüşme ebeveynleriyle yapılır. Ebeveynlerden başvuru sebebi ile ilgili ayrıntılı bilgi alınır. Bu ilk değerlendirme görüşmesi ile 2 görüşme üst üste olacak şekilde toplam 1,5 saat yapılır. Ücret olarak da 2 görüşme ücreti alınır.

– Çocuk – Genç ile görüşme ebeveynlerden ayrı bir gün, ayrı bir görüşme olarak aile dahil edilmeden yapılır.

– Değerlendirme görüşmeleri neticesinde psikolog aileye izlenecek süreçle ilgili bilgi verir. Gerekli gördüğü durumlarda başka uzmanlara yönlendirme yapabilir.

– Görüşmeler genelde haftada bir olacak şekilde devam eder. Bu süreç bazı durumlarda farklılık gösterebilir.

– Randevu almış olduğunuz görüşmeye gelemeyeceğiniz zaman en geç 24 saat öncesinden telefonla haber vermeniz gerekmektedir.

– Psikolog boşanma davalarında şahitlik yapmaz, bu nedenle terapiye başladığınızda terapisti şahit olarak göstermemeyi baştan kabul etmiş olursunuz.

– Psikolog sizden hediye kabul etmez, sosyal ortamlarda ve sosyal ilişkiler içinde sizinle birlikte yer almaz, hatta dış ortamlarda sizinle karşılaştığında etik kurallar nedeniyle selamlaşmadan ve konuşmadan uzak kalır.

– Psikologlar ilaç yazamazlar. İlaç kullanması gerektiği düşünülen danışan psikiyatriste yönlendirilir.

0553 126 25 01