ÇOCUK ERGEN TERAPİSİ

by

Psikoterapi Nedir?

psikoterapi-nedir

Psikolojik nedenlerle ortaya çıkmış, kişiyi rahatsız eden duygu, düşünce ve davranışları, psikolojik yöntemler kullanarak değiştirme ya da kabule yönelik girişimlerdir.

Bilişsel Davranışçı Terapi

bilissel-davranisci

Duygu düşünce ve davranışların birbiriyle ilişki içerisinde olduğunu, düşünce ve davranışlardaki değişikliğin duyguları da etkileyeceğini ileri süren bir psikolojik tedavi modelidir.

Şema Terapi

sema-terapi

Şema Terapi, Jeffrey Young tarafından geliştirilmiş bir teori ve terapi yöntemidir. Şemalar, bizi etkileyen uyaranın ne olduğunun anlaşılması için çocukluk döneminde oluşturulmuş zihinsel yapılardır.

EMDR

emdr

EMDR, Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bugüne kadar her yaştan milyonlarca kişinin farklı tiplerde psikolojik rahatsızlıklarının başarıyla tedavi edilmesini sağlamıştır.

Oyun Terapisi

oyun-terapisi

Büyükler   için   danışmanlık   neyse   çocuklar   için   oyun terapisi odur.  Yetişkinlerin sorunları olduğunda, bunu güvenilir bir arkadaş ya da terapistle paylaşmaları onlara yardımcı olur.

Filial Terapi

filial-terapi

3-10 yaş arasındaki çocuklara ve ailelerine yardımcı olan gelişimsel bir oyun terapisi yaklaşımıdır. Hem normal gelişim gösteren hem de duygusal, davranışsal ve gelişimsel güçlükleri olan çocuklar ile kullanılır.

Kum Tepsisi Terapisi

kum-tepsisi-terapisi

Kum Terapisi, bir çeşit oyun terapisi tekniğidir. Bu teknikte kum, su, yüzlerce minyatür oyuncak ve kum tepsisi kullanılır. Kum terapisi sözel olmayan bir terapi çeşididir ve çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde kullanılır.

0553 126 25 01